آخرین مطالب

نمای ساختمان

ظهور فرم‌های زیبا اما بیگانه با فرهنگ ایرانی در نمای ساختمان‌ها/ فرهنگ‌سازی باید از دانشگاه‌ها و مهندسان شروع شود

نایب رییس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی تهران با اشاره به اینکه در بحث نمای ساختمان ها بحث هویت و فرهنگ مطرح است، گفت: فرهنگ محتوایی است که به تمدن می رسد و تمدن در شکل ظاهری خود به شکل ساختمان ها می آید.

تلاش مدیریت شهری برای حفظ هویت شهر

کمپین نما هویت شهر ما در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی شهرداری منطقه ۱۴ با حضور محمد سالاری عضو و رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر ، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری ، رضا عباسی شهردار منطقه ۱۴ ، صالحی مدیر کل معماری وساختمان شهرداری تهران و جمعی از اساتید، طراحان و فعالان حوزه شهرسازی برگزار شد.

ترجمه جدیدی از پوشش‌های ساختمانی باید شکل بگیرد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: متخصصان باید ترجمه جدیدی از پوشش‌های ساختمانی به وجود آورند، البته کار دشواری است اما با تکاپو و تلاش در این حوزه می‌توانیم به انجام آن امیدوار باشیم.

نمای ساختمان متعلق به فضای عمومی شهر و جزء حقوق شهروندی است

رئیس کمیته شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نما متعلق به فضای عمومی شهر و جزء حقوق شهروندی است گفت: اجازه نداریم با بهره گیری از امتیاز مالکیت، نمای عمومی شهر را به هر شکلی که می خواهیم درآوریم.

هویت شهر باید در تصمیمات کمیته های نما لحاظ شود

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: شکل گیری جنبش های مدنی در توجه به حقوق عمومی و کیفی سازی در شهر تهران از دستاوردهای شورای پنجم است.

برگزاری کمیته نمای قلب پایتخت با محوریت دانشگاه تهران

سیصدو سی و یکمین، جلسه بررسی سیمای شهری با حضور گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران،طالبی معاون وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و دیگر اساتید در نگارخانه دانشکده هنر های زیبا دانشگاه تهران برگزار شد.

جامعه معماری به کمیته نما انتقادات زیادی وارد کرده است/لوکس سازی نمای ساختمان‌ها در دهه‌های اخیر

در دهه های اخیر با افزایش قیمت ساختمان و رقابت در لوکس سازی و ایجاد تفاوت در منظر ساختمانها شاهد اولویت یافتن منظر زیبایی شناختی برای سازندگان هستیم.

سر رشته‌ معماری در تهران گم شده است / باید مسئولیت پذیری اجتماعی در قبال نما تسری پیدا کند

نخستین همایش فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطق با حضور محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به میزبانی شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

کارفرمایان باید به معماران اعتماد کنند

اگر کارفرما معمار را انتخاب کرده باید به کارهای او اعتماد کند و در مقابل باید معماران پاسخ اعتماد کارفرمایان را بدهند.

کارفرمایان باید به معماران اعتماد کنند

اگر کارفرما معمار را انتخاب کرده باید به کارهای او اعتماد کند و در مقابل باید معماران پاسخ اعتماد کارفرمایان را بدهند.

خانه‌ای زیبا دلِ خوش می‌آورد/ ارتباط مستقیم افسردگی و سلیقه در سیمای شهری

این حقیقت دارد! اگر به دنبال دل خوش می‌گردید به خانه‌هایتان بیشتر توجه کنید. برای زیبایی‌اش زمان بگذارید و دستی به سر و رویش بکشید. چراکه رنگ و تناسب به زندگی نشاط می‌بخشند و به روحیه شما کمک می‌کنند.

ناظران در اجرای نماهای رومی نظارت بیشتری کنند

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین بر نظارت دقیق ناظرین بر ممنوعیت نمای رومی و اجرای نماهای مناسب معماری ایرانی و اسلامی تاکید کرد.

کمبود طراح خوب و حرفه ای در بخش نما / شهر‌های ما مملو از نماهای خلیجی است/ مناطق ۲،۱ و ۵ بهترین نماهای ساختمانی را دارد

کارشناس ارشد معماری با بیان اینکه تهران در حوزه نماهای ساختمانی شباهت زیادی به آش شعله قلمکار دارد گفت: در حال حاضر نماهای ساختمانی در تمامی مناطق تهران کوچه به کوچه متفاوت بوده و از یک الگوی خاص و هویت خاصی تبعیت نمی کند.

فروش و اجاره برندهای خاص برای تعیین قیمت ملک/ اخذ پول برای صدور شناسنامه فنی ساختمان به‌ازای هیچ !

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از رواج پدیده‌ای تحت عنوان فروش و اجاره برند ملک و ساختمان در تهران خبر داد و گفت: حتی برندفروشی نیز به‌راه افتاده و بعضاً این برندها را اجاره می‌دهند تا بتوانند قیمت ملک را مشخص کنند.

بررسی بیش از ۶١ هزار پرونده در کمیته‌های نما در ۴ سال / ارجاع پرونده به ماده ۱۰۰ در صورت عدم تمکین از کمیته نما

مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از بررسی بیش از ۶١ هزار پرونده طی ۴ سال گذشته در کمیته های نمای مناطق ٢٢ گانه خبر داد.

طراحی نما بعد از احداث سازه نادرست است. پر‌هیز از طراحی جداگانه نمای ساختمان

عضو هیئت علمی بخش سازه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ضمن اشاره به این مطلب که طراحی و اجرای نما بعد از احداث سازه نادرست است، گفت: با توجه به اینکه برخی از نماها به تیرهای ساختمان متصل هستند، عملا اجرای نما بعد از احداث ساختمان غیر ممکن می شود.

کارگاه های تخصصی کمپین «نما، هویت شهر ما» برگزار می شود

با توجه به تاکید پیروز حناچی، شهردار کلانشهر تهران مبنی بر عملیاتی شدن محورهای کمپین «نما، هویت شهر ما»، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در نظر دارد تا در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران کارگاه های آموزشی، نمایشگاه جانبی و سایر برنامه های لازم را در جهت تحقق اهداف کمپین مذکور برگزار کند.

ضعف در نظارت بر اجرای نماهای مصوب/ لزوم انتخاب کارشناسان کمیته‌های نما از سوی مهندسان ذی‌صلاح

معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۴ تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران با ایجاد کمیته‌ های نما گام موثری در بهینه ‌سازی نمای ساختمان‌ها برداشته است، گفت: با این حال کماکان ضرورت حضور افراد صاحب‌ نظر در کمیته های نما احساس می‌شود.

چرا نمای رومی در قم طرفدار دارد؟

مدیر مرکز تخصصی معماری و شهرسازی جهاد دانشگاهی قم در خصوص گسترش نمای رومی بیان کرد: انتخاب این نوع نما وقتی تبدیل به جریانی اجتماعی می‌شود، نمی‌توان تنها با جریان قانونی مانع از گسترش آن شد، زیرا جریان اجتماعی یک سازه و اسکلت نیست و از جنس اجتماع است.

کاهش اغتشاش بصری هدف کمیته نما است / جای فرهنگ‌سازی در عرصه نماسازی خالی است

عضو کمیته نمای شهرداری منطقه ۱۷ بر لزوم توجه به این عرصه تأکید کرد و گفت: کمیته نما سعی دارد که با اصلاح ساختارهای نما در شهر، به کاهش اغتشاش بصری و افزایش نظم در این عرصه کمک کند.

متولیان، مباحث اقتصادی را بر حفظ نماهای تاریخی ترجیح می‌دهند

شهردار منطقه ۳ تهران با تاکید بر اینکه سیما و منظر شهری یک موضوع بسیار مهم است، گفت: در سال‌های گذشته هر زمان که درباره شهرداری و خصوصا شهرسازی صحبت شده، معماری، منظر و نمای شهری به عنوان یک المان بسیار مهم مورد توجه قرار گرفته است.

ممنوعیت استفاده از نمای رومی و کلاسیک در ساختمان‌های شهر تهران

عضو کمیته نما در شهرداری منطقه ۱۷ تهران درباره ممنوعیت نمای رومی و کلاسیک در تهران گفت: در نمای ساختمان‌ها بحث کمپوزیسیون و نحوه قرارگیری دیوارها، در و پنجره‌ها مورد توجه قرار دارد ضمن اینکه نحوه قاب‌بندی فرم نما و چگونگی دید بصری آن نیز بسیار حائز اهمیت است.

فرایند بررسی نمای ساختمان‌ها باید مبتنی بر گفت‌وگو باشد

نشست «نمای ساختمان، زیبایی با سلیقۀ مردم با مدیران؟» با هدف نقد رویکرد مدیریت شهری در لایحۀ نمای ساختمان‌های ایران با سخنرانی محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سیدامیر منصوری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گالری نظرگاه برگزار شد.

آخرین مطالب

نشست "حفاظت و باززنده‌سازی فضاهای تاریخی شهر تهران"

نشست روز جهانی شهرساز در دانشگاه سوره

تاریخچه جهانی گرامیداشت روز شهرسازی

ضربان نامنظم ورود سرمایه به بازار مسکن !

طراحی باغ کودکان

ارائه تخفیف 50 درصدی خدمات نظام مهندسی در طرح‌های بازآفرینی شهری

برگزاری دومین دوره فستیوال معمار شیراز

انتقال پایتخت از تهران دوباره منتفی شد !

بازآفرینی شهری یا ذبح شهر به دست دلالان

شهر پایدار و ارتقای کیفی سیمای شهرها

داشتن شهر سالم در گرو شهروندان مسئول است

واگذاری 99ساله زمین در طرح ملی مسکن/ اسلامی: به کاسبان زمین نمی‌دهیم

آغاز ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن از 18 آبان / تولید مسکن برای 2 گروه درآمدی کم و متوسط

یادبودهای 17 آبان ماه ...

ملزومات هوشمندسازی شهر چیست؟

ضرورت کنترل و جلوگیری از افزایش جمعیت تهران بر اساس طرح توسعه مجموعه شهری / تقویت کانون‌های اصلی حوزه‌های شهری و شهرهای جدید اولین اقدام مهم برای تمرکززدایی از تهران است

کم‌کاری وزارت راه و شهرسازی در ساخت مسکن!

همدان، کلانشهری استراتژیک در غرب ایران

تصویب دستورالعمل طراحی ساختمان بر اساس کیفیت معماری

یادبودهای 13 آبان ماه ...

شانزدهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

ایرادات پلیس درباره طرح کاهش آلودگی هوا درست است !

تفکیک وزارت راه و شهرسازی، راه خروج مسکن از بحران است

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران طرح توسعه و عمران شهر زاهدان را ابلاغ کرد

تذکر در خصوص تاخیر در تکمیل شناسنامه‌های باغات

خانه موزه جلال آل احمد و سیمین دانشور خشت طلایی برد / طرح برد – برد شهرداری تبریز در نوسازی بافت فرسوده/ «حیات مدنی در حیاط شهری» برنده جایزه خشت طلایی شد

نیازمند آمار کاربردی هستیم که زمینه‌ساز تصمیم‌سازی باشد / آمار باید به مدیران چشم‌انداز برنامه‌ریزی بدهد / طرح رویش در معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع تهیه شد

مخالف توسعه نامتوازن هستیم/ سامانه املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود

یادبودهای 12 آبان ماه ...

پنت هاوس؛ تعریف، مزایا و معایب