آخرین مطالب

بلند مرتبه سازی

پنت هاوس؛ تعریف، مزایا و معایب

پنت هاوس به بالاترین طبقه برج‌های مرتفع گفته می‌شود. این قسمت از لحاظ معماری خاصی که دارد از سایر طبقات برج متمایز بوده و دارای امکانات خاص و لاکچری است.

تهیه سندهای بلندمرتبه سازی و پهنه بندی مشهد ۵ سال تاخیر دارد

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تهیه سند ضوابط بلندمرتبه سازی و سند پهنه بندی حریم مشهد که باید توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آماده می شد حدود پنج سال به تعویق افتاده است.

تصویب ضابطه بلندمرتبه‌سازی تهران بر مبنای طرح تفصیلی/ بررسی پرونده‌ بلندمرتبه‌ها، به صورت سلیقه‌ای

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: در دوره گذشته پرونده‌‌های مربوط به ساختمان‌های بلندمرتبه به صورت سلیقه‌ای در کمیسیون ماده۵ مورد بررسی قرار می‌گرفته است.

ضوابط برج‌سازی در همه شهرها

نقشه توسعه عمودی شهرها از طریق استانداران به همه شهرداران ابلاغ شد. با تصویب شورای‌عالی شهرسازی، برج‌سازی در شهرها که تاکنون بدون رعایت چارچوب شهرسازی مشخص به شکل بازار نابسامان در حال انجام‌ بود، از این به بعد مشمول رعایت مراحل سه‌گانه از سوی شهرداری‌ها و مالک متقاضی بلندمرتبه‌سازی می‌شود. شهرداران ابتدا باید «نیاز شهر» و «وجود تقاضا» برای برج‌سازی را اثبات و سپس پهنه‌های مجاز و مناطق ممنوعه را تعیین کنند. در مرحله سوم اجرای ضوابط واحد برای صدور مجوز الزامی است. همچنین «گارانتی بهره‌برداری از برج»، شرط صدور پروانه است.

ضوابط بلندمرتبه سازی ابلاغ شد/ استانداران، روسای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به صدور مجوز ساخت در چارچوب ضوابط ملزم شدند

فرزانه صادق‌مالواجرد در نامه‌ای ضوابط عام بلندمرتبه‌سازی را به استانداران، روسای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها سراسر کشور ابلاغ کرد.

رفتار قالیبافی یاران حناچی و استمرار بلند مرتبه سازی‌ها در تهران / ساخت و ساز غیر اصولی فقط زمانی بد است که توسط رقیب سیاسی عملیاتی شود

پیروز حناچی، شهردار کنونی تهران، در دورانی که معاون وزیر راه و شهرسازی بود، از جمله جدی‌ترین منتقدانی بود که سیاست‌های بلند مرتبه سازی در شهر تهران را مورد نقد قرار می‌داد و مجریان چنین طرح‌هایی را به دروغگویی متهم می‌کرد؛ انتقاداتی که بررسی‌ها نشان می‌دهد حالا مدیران او نیز درست در همان مسیر در حال حرکت هستند و این روند اعتراض شدید اعضای شورای شهر را به دنبال داشته است.

بلندمرتبه سازی در مازندران ضروری است!

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نبود الگوی مناسب شهری را از مهمترین چالش ها بیان کرد و گفت: بلندمتربه سازی در شهرهای ساحلی لازم و ضروری است.

بلندمرتبه‌سازی ممنوع است!

روزنامه اعتماد با فرزانه صادق مالواجرد مدیرکل دفتر معماری و طراحی شهر و بافت‌های واجد ارزش وزارت راه و شهرسازی در ارتباط با وضعیت کیفی و هویتی ساخت‌وسازها و شهرسازی در کشور و به خصوص تهران و پروژه‌های مغایر با ضوابط و مقررات موجود به گفت وگو پرداخت.

سود نامرئی بلندمرتبه‌سازی در بیرجند/ضرر اکثریت در برابر سود اقلیت!

نبود سازوکار مدون و نقشه شهری مصوب در بیرجند باعث سلیقه‌ای شدن مقوله شهرسازی در مرکز این استان شده است، مسئله‌ای که نه‌تنها در مقوله ساختمان‌سازی، بلکه در مقوله‌های دیگری همچون ساخت میدان‌ها، مراکز زیارتی-تفریحی، ساخت و زیباسازی معابر و غیره به‌طور ملموسی احساس می‌شود.

آخرین مطالب

نشست "حفاظت و باززنده‌سازی فضاهای تاریخی شهر تهران"

نشست روز جهانی شهرساز در دانشگاه سوره

تاریخچه جهانی گرامیداشت روز شهرسازی

ضربان نامنظم ورود سرمایه به بازار مسکن !

طراحی باغ کودکان

ارائه تخفیف 50 درصدی خدمات نظام مهندسی در طرح‌های بازآفرینی شهری

برگزاری دومین دوره فستیوال معمار شیراز

انتقال پایتخت از تهران دوباره منتفی شد !

بازآفرینی شهری یا ذبح شهر به دست دلالان

شهر پایدار و ارتقای کیفی سیمای شهرها

داشتن شهر سالم در گرو شهروندان مسئول است

واگذاری 99ساله زمین در طرح ملی مسکن/ اسلامی: به کاسبان زمین نمی‌دهیم

آغاز ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن از 18 آبان / تولید مسکن برای 2 گروه درآمدی کم و متوسط

یادبودهای 17 آبان ماه ...

ملزومات هوشمندسازی شهر چیست؟

ضرورت کنترل و جلوگیری از افزایش جمعیت تهران بر اساس طرح توسعه مجموعه شهری / تقویت کانون‌های اصلی حوزه‌های شهری و شهرهای جدید اولین اقدام مهم برای تمرکززدایی از تهران است

کم‌کاری وزارت راه و شهرسازی در ساخت مسکن!

همدان، کلانشهری استراتژیک در غرب ایران

تصویب دستورالعمل طراحی ساختمان بر اساس کیفیت معماری

یادبودهای 13 آبان ماه ...

شانزدهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

ایرادات پلیس درباره طرح کاهش آلودگی هوا درست است !

تفکیک وزارت راه و شهرسازی، راه خروج مسکن از بحران است

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران طرح توسعه و عمران شهر زاهدان را ابلاغ کرد

تذکر در خصوص تاخیر در تکمیل شناسنامه‌های باغات

خانه موزه جلال آل احمد و سیمین دانشور خشت طلایی برد / طرح برد – برد شهرداری تبریز در نوسازی بافت فرسوده/ «حیات مدنی در حیاط شهری» برنده جایزه خشت طلایی شد

نیازمند آمار کاربردی هستیم که زمینه‌ساز تصمیم‌سازی باشد / آمار باید به مدیران چشم‌انداز برنامه‌ریزی بدهد / طرح رویش در معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع تهیه شد

مخالف توسعه نامتوازن هستیم/ سامانه املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود

یادبودهای 12 آبان ماه ...

پنت هاوس؛ تعریف، مزایا و معایب