آخرین مطالب

مناسب سازی و زیباسازی

شهر برای حضور مستقل نابینایان مناسب‌سازی شود

یکی از مهمترین اقداماتی که باید برای حضور مستقل نابینایان در جامعه انجام شود، تجهیز چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به سیستم هوشمند صوتی است تا وضعیت را به نابینایان اعلام کند و آنها بتوانند به راحتی از عرض خیابان‌ها عبور کنند.

نشست مناسب‌سازی بناها و فضاهای شهری برای افراد دارای معلولیت مهرماه با حضور وزیر راه برگزاری می‌شود/ارایه پیشنهادات شرکت‌های تابعه وزارت راه جهت مناسب‌سازی فضاهای عمومی برای معلولان

علی عمرانی‌پور ضمن اعلام این خبر که اواسط مهرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی نشست مناسب‌سازی بناها و فضاهای شهری برای افراد دارای معلولیت برگزار می‌شود، خواستار ارایه راهکارهای عملیاتی سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه در مناسب‌سازی فضاهای عمومی برای افراد دارای معلولیت شد.

موافقت شورای حل اختلاف با زیست شبانه/ شهرداری برنامه ارائه کند

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهرتهران گفت: شورای حل اختلاف هفته گذشته موافقت خود را با زیست شبانه اعلام کرد و تقاضای ما از شهردار تهران این است که طی برنامه‌ای اولویت‌ها را ارائه کند.

محیط و اماکن عمومی افراد دارای معلولیت مناسب‌سازی می‌شود/راه‌اندازی سامانه پیامکی «معبر» در ارتباط با مناسب‌سازی اماکن عمومی معلولان

در هشتمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور، سامانه پیامکی معبر به شماره ۳۰۰۰۰۱۲۳۲۲ به منظور ارایه مشکلات و نظرات پیشنهادی مرتبط با مناسب‌سازی محیط و اماکن عمومی معلولان به عنوان یکی از مولفه‌های حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت راه‌اندازی شد و در این جلسه در بندهایی، وظایف وزارت راه و شهرسازی در خصوص معلولان مشخص و اعلام شد.

ضرورت تأمین روشنایی خیابان های پایتخت/ خطر سرقت و زورگیری در کمین است !

روشنایی کوچه، محله و میادین یکی از عناصر مبلمان شهری محسوب می شود و از جایگاه ویژه ای در معماری و شهرسازی برخوردار و در طراحی شهری بسیار حائز اهمیت است بنابراین برای زیبایی شهر هم که شده نباید از این موضوع گذشت.

رنگ، ابزاری کم‌ هزینه و مناسب برای تغییر چهره شهر در کوتاه ‌مدت/ برخی رنگ‌ها ممنوع و جلف هستند

آیا تاکنون زندگی در یک شهر رنگانگ را تصور کرده‌اید؟ شهر‌هایی در سراسر جهان وجود دارند که با قدم زدن در آنها از دیدن رنگ‌هایی که شما را احاطه کرده‌اند به وجد می‌آئید. در کنار آن شهری را تصور کنید که همه‌ ساختمان‌های آن، یک‌شکل و یک‌رنگ و به رنگ طوسی و سفید باشند. قطعاً دیدن چنین شهری با ساختمان‌های تک رنگ بسیار کسل‌کننده است. همه‌ ما به رنگ‌ها نیاز داریم و باید قدرت اعجاب‌انگیزشان را به زندگی‌مان اضافه کنیم.

جشنواره عکس کلانشهرها نگاه مدیران را اصلاح خواهد کرد

جشنواره سالانه عکس شهرسازی و معماری کلانشهرهای ایران می تواند به مسئولان کمک کند تا همه مسائل کلانشهرها را از زاویه دید شهروندان ببینند، چرا که این فرآیند باعث اصلاح نگاه مدیران نسبت به مسائل شهری می شود.

برای محافظت از مجسمه‌های شهری نیاز به قانون و مصوبه جدید نداریم

پس از بررسی آن در هیات رئیسه طرح موردنظر به کمیسیون مشترکی ارجاع شد که متشکل از کمیسیون حقوقی، کمیسیون فرهنگی و کمیسیون معماری و شهرسازی بود تا این طرح به صورت مشترک مورد بررسی قرار گیرد.

پارک "آب و آتش" با سناریوی سفرنامه تعریف شد/ روایت مهرداد مال عزیزی از سناریو‌هایی که در پارک "آب و آتش" اجرا نشد!

مهرداد مال عزیزی معتقد است که معماری بدون آگاهی از ادبیات و سایر هنرها به جای ساخت فضاهایی دوست داشتنی، منجر به سرپناه‌سازی می‌شود و در همین محدوده باقی می‌ماند.

مناسب‌سازی مساجد پایتخت برای معلولین

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از رونمایی از سامانه مساجد همزمان با افتتاحیه خانه موزه معمار - خانه استاد لرزاده- در ۲۴ شهریور خبر داد و همچنین اعلام کرد:مناسب سازی فضای داخلی و خارجی مساجد برای معلولین و ارتقاء ایمنی مساجد در دستور کار قرار گرفته است .

ضرورت اختصاص بودجه سالانه برای تحقق «مصوبه شهر دوستدار سالمند»

هفتمین نشست ستاد شهر دوستدار سالمند با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیر کل سلامت، مدیران ستادی حوزه اجتماعی و فرهنگی و نمایندگان معاونت های شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک، سازمان فناوری، فرهنگسرای امید و نمایند گان سمن ها برگزار شد.

پادگان ۰۶ تهران پارک می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از آخرین توافقات برای واگذاری بخش هایی از پادگان ۰۶ به شهرداری تهران برای تبدیل آن به فضای سبز خبر داد.

پروژه های عمرانی بدون ضوابط مناسب‌سازی افتتاح نخواهد شد

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: دیگر هیچ گونه مجوز اعم از انواع پروانه و گواهی پایان‌کار ساختمانی بدون در نظر گرفتن ضوابط مناسب سازی ساختمان ها صادر نمی شود و پروژه های عمرانی جدید نیز در صورت عدم رعایت ضوابط مناسب سازی افتتاح نخواهند شد.

تصمیم گیری درباره چهل هزار معبر در کمیسیون ماده پنج شهر تهران

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران در خصوص گزارش اقدامات کمیته تخصصی شبکه معابر به ریاست دکتر حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران ، مهندس گلپایگانی معاونت شهرسازی و معماری و مهندس اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.

رنگی که به کالبد نمادها جان می‌دهد!

چگونگی مکان گزینی سمبل‌ها، نوع طراحی، ساختار و رنگ‌آمیزی آن تاثیر بسزایی بر فضای شهری و شهروندان دارد.

عدم تناسب المان های شهری با فرهنگ و میراث شهر ارومیه

رئیس کارگروه تخصصی معماری و شهرسازی سازمان بسیج مهندسین آذربایجان‌غربی گفت: هدف از نصب سمبل‌ها در میادین مهم و پرتردد مرکز شهر و یا در ورودی‌‌های اصلی این است که معرف خوبی برای شهر باشند اما متاسفانه المان‌های شهری ارومیه تناسبی با فرهنگ و میراث این شهر ندارند.

تلاش برای باز زنده‌سازی لاله‌زار و حفظ تاریخ گویای بناهای قدیمی/ بازنگری طرح مرمت تئاتر نصر بر مبنای نظرات بازدیدکنندگان / ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت آخرین فرصت بازدید از تماشاخانه قدیمی تهران

معاون فنی و طراحی سازمان زیباسازی شهر تهران از تلاش برای باز زنده‌سازی خیابان لاله‌زار از طریق مرمت و احیای خانه اتحاد و تئاتر نصر خبر داد.

اغتشاشات بصری در کرج بیداد می‌کند

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج بر ضرورت کاهش اغتشاشات بصری برای داشتن شهری با چهره زیباتر تاکید کرد.

اختصاص بودجه ۲۴ میلیاردی برای مناسب سازی معابر پایتخت/ خیابان لاله‌زار امسال ساماندهی می‌شود

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران همزمان با آغاز سال ۹۸، با تبریک سال جدید از ساماندهی معابر و برنامه خاص شهرداری برای خیابان لاله‌زار خبر داد.

تمام مشکلات بصری شهر را نمی‌توان با هنر درمان کرد / جای خالی انسجام و هویت در معماری شهر تهران مشهود است

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، عدم تعامل و ارتباط هنرمندان و معماران را عامل مهمی در آشفتگی و عدم انسجام فضای شهری امروز دانست.

آخرین مطالب

نشست "حفاظت و باززنده‌سازی فضاهای تاریخی شهر تهران"

نشست روز جهانی شهرساز در دانشگاه سوره

تاریخچه جهانی گرامیداشت روز شهرسازی

ضربان نامنظم ورود سرمایه به بازار مسکن !

طراحی باغ کودکان

ارائه تخفیف 50 درصدی خدمات نظام مهندسی در طرح‌های بازآفرینی شهری

برگزاری دومین دوره فستیوال معمار شیراز

انتقال پایتخت از تهران دوباره منتفی شد !

بازآفرینی شهری یا ذبح شهر به دست دلالان

شهر پایدار و ارتقای کیفی سیمای شهرها

داشتن شهر سالم در گرو شهروندان مسئول است

واگذاری 99ساله زمین در طرح ملی مسکن/ اسلامی: به کاسبان زمین نمی‌دهیم

آغاز ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن از 18 آبان / تولید مسکن برای 2 گروه درآمدی کم و متوسط

یادبودهای 17 آبان ماه ...

ملزومات هوشمندسازی شهر چیست؟

ضرورت کنترل و جلوگیری از افزایش جمعیت تهران بر اساس طرح توسعه مجموعه شهری / تقویت کانون‌های اصلی حوزه‌های شهری و شهرهای جدید اولین اقدام مهم برای تمرکززدایی از تهران است

کم‌کاری وزارت راه و شهرسازی در ساخت مسکن!

همدان، کلانشهری استراتژیک در غرب ایران

تصویب دستورالعمل طراحی ساختمان بر اساس کیفیت معماری

یادبودهای 13 آبان ماه ...

شانزدهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

ایرادات پلیس درباره طرح کاهش آلودگی هوا درست است !

تفکیک وزارت راه و شهرسازی، راه خروج مسکن از بحران است

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران طرح توسعه و عمران شهر زاهدان را ابلاغ کرد

تذکر در خصوص تاخیر در تکمیل شناسنامه‌های باغات

خانه موزه جلال آل احمد و سیمین دانشور خشت طلایی برد / طرح برد – برد شهرداری تبریز در نوسازی بافت فرسوده/ «حیات مدنی در حیاط شهری» برنده جایزه خشت طلایی شد

نیازمند آمار کاربردی هستیم که زمینه‌ساز تصمیم‌سازی باشد / آمار باید به مدیران چشم‌انداز برنامه‌ریزی بدهد / طرح رویش در معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع تهیه شد

مخالف توسعه نامتوازن هستیم/ سامانه املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود

یادبودهای 12 آبان ماه ...

پنت هاوس؛ تعریف، مزایا و معایب