آخرین مطالب

شورای عالی شهرسازی

انتقال پایتخت از تهران دوباره منتفی شد !

آن‌گونه که فرزانه صادق مالواجرد دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری گفته تاکنون هیچ گزینه‌ای در این شورا برای جایگزینی پایتخت مطرح نشده و از نظر اعضای شورای عالی شهرسازی انتقال پایتخت منتفی است.

ضوابط برخورداری شرکت‌های دانش‌بنیان از مزایای محدوده و حریم شهرها / تاکید بر رعایت ملاحظات زیست‌محیطی در استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان صنعتی و تولیدی

فرزانه صادق‌مالواجرد ضمن تاکید بر رعایت ملاحظات زیست‌محیطی در استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان صنعتی و تولیدی، گفت: موضوع ضوابط مکانیابی و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان که توسط دبیرخانه شورای‌عالی عتف تهیه و به دبیرخانه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران ارایه شده بود، در چندین جلسه کمیته فنی ۴ بررسی و کلیات آن در دهمین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری تصویب شد

تکلیف مدیریت مجموعه شهری کشور در اسرع وقت تعیین می‌شود/موافقت با درخواست کمیسیون سیاسی- امنیتی دولت برای تبدیل احمدآباد مستوفی به شهر

فرزانه صادق مالواجرد ضمن اعلام این مطلب که در نهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، اصلاح حریم شهر اسلامشهر به منظور فراهم‌سازی امکان قانونی تبدیل احمدآباد مستوفی به شهر بررسی شد، گفت: با درخواست کمیسیون سیاسی- امنیتی دولت برای تبدیل احمدآباد مستوفی به شهر به‌رغم رویکرد کلان شورای‌عالی شهرسازی و معماری موافقت شد.

احتمال استرداد شکایت شهرداری از شورای عالی شهرسازی

لایحه دو فوریتی استرداد شکایت شهرداری از شورای عالی راه و شهرسازی در مورد طرح نوسازی بافت پیرامون حرم در جلسه امروز شورای شهر مشهد مطرح شد اما دو فوریتی بودن آن رای نیاورد و تبدیل به لایحه یک فوریتی شد.

مصوبه‌ نهایی شورایعالی شهرسازی و معماری درباره‌ی خانه باغ‌ها

در این گزارش جزییات مصوبه‌ خانه‌ باغ‌ها را که به تازگی از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ابلاغ شده، مرور خواهیم کرد. طرح جایگزین خانه باغ برای جلوگیری از خسارات طرح پیشین برج باغ‌ها ارائه و تصویب شده است.

اعتراض دانشگاه تهران به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری / شهر دانش متوقف نخواهد شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در نشست خبری که امروز برگزار شد با اشاره به توسعه دانشگاه تهران به عنوان شهر دانش گفت: این پروژه در حال انجام است و ساختمان‌هایی را در اطراف دانشگاه به پارک‌های علم و فناوری اختصاص دادیم.

لایحه حفاظت از حریم پایتخت توسط دبیران کمیته فنی ۴ و ۵ شورا تهیه شود/بررسی راهکارهای کوتاه‌مدت برون‌رفت از مشکلات ساخت‌وسازهای غیرقانونی در حریم تهران

فرزانه صادق‌مالواجرد در نامه‌ای به دبیران کمیته‌های فنی ۴ و ۵ شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، مصوبه شورا را در خصوص مدیریت حریم کلانشهر پایتخت با تاکید بر بررسی مجدد آن و ارایه راهکارهای کوتاه‌مدت جهت برون‌رفت از مشکلات ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در حریم تهران، ابلاغ کرد.

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران اصلاح پیوست ۳ طرح جامع تهران را ابلاغ کرد

فرزانه صادق‌مالواجرد در نامه‌ای به استاندار، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر تهران، مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص اصلاح پیوست ۳ طرح جامع تهران (دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهر تهران را ابلاغ کرد.

هیأت رییسه مجمع مشورتی روسای کمیسیون‌های شهرسازی کلانشهرها تشکیل شد

اعضای نخستین اجلاس مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها، با انجام انتخابات، هیأت رییسه این مجمع را انتخاب کردند.

پایتخت در دوره گذار !

گفت‌وگو با فرزانه صادق دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور

شورای‌عالی شهرسازی با الحاق اراضی حلقه‌سنگ به محدوده شهر بجنورد مخالفت کرد

فرزانه صادق‌مالواجرد در نامه‌ای به استاندار خراسان‌شمالی مصوبه شورای‌‌عالی شهرسازی و معماری را در خصوص مغایرت‌های اساسی طرح جامع بجنورد، برای الحاق اراضی حلقه‌سنگ به محدوده بجنورد را ابلاغ کرد.

به حل مسائل شهرسازی کشور کمک کنید!

جامعه مهندسان مشاور ایران، نامه ای خطاب به خانم فرزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در مورد مسائل شهرسازی کشور نوشت.

بررسی مجدد طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تهران در کمیته فنی یک شورای‌عالی شهرسازی/ نتیجه برای اخذ تصمیم نهایی به شورا ارایه می‌شود

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به شهردار و همچنین استاندار تهران مصوبه شورای‌عالی شهرسازی را پیرامون طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تهران ابلاغ کرد که بر اساس ابلاغیه، مقرر شده تا کمیته فنی یک طرح مذکور را با رعایت چارچوب‌های شورا بررسی کرده و نتیجه را به شورای‌عالی ارایه کند.

مصوبه شورای‌عالی شهرسازی برای بارگذاری پلاسکو به شهردار و استاندار پایتخت ابلاغ شد/ زیربنای تجاری مازاد مورد تایید نیست .

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به شهردار و استاندار تهران مصوبه شورا را در ارتباط با بارگذاری پروژه ساختمان پلاسکو در دو بند، ابلاغ کرد.

آخرین مطالب

نشست "حفاظت و باززنده‌سازی فضاهای تاریخی شهر تهران"

نشست روز جهانی شهرساز در دانشگاه سوره

تاریخچه جهانی گرامیداشت روز شهرسازی

ضربان نامنظم ورود سرمایه به بازار مسکن !

طراحی باغ کودکان

ارائه تخفیف 50 درصدی خدمات نظام مهندسی در طرح‌های بازآفرینی شهری

برگزاری دومین دوره فستیوال معمار شیراز

انتقال پایتخت از تهران دوباره منتفی شد !

بازآفرینی شهری یا ذبح شهر به دست دلالان

شهر پایدار و ارتقای کیفی سیمای شهرها

داشتن شهر سالم در گرو شهروندان مسئول است

واگذاری 99ساله زمین در طرح ملی مسکن/ اسلامی: به کاسبان زمین نمی‌دهیم

آغاز ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن از 18 آبان / تولید مسکن برای 2 گروه درآمدی کم و متوسط

یادبودهای 17 آبان ماه ...

ملزومات هوشمندسازی شهر چیست؟

ضرورت کنترل و جلوگیری از افزایش جمعیت تهران بر اساس طرح توسعه مجموعه شهری / تقویت کانون‌های اصلی حوزه‌های شهری و شهرهای جدید اولین اقدام مهم برای تمرکززدایی از تهران است

کم‌کاری وزارت راه و شهرسازی در ساخت مسکن!

همدان، کلانشهری استراتژیک در غرب ایران

تصویب دستورالعمل طراحی ساختمان بر اساس کیفیت معماری

یادبودهای 13 آبان ماه ...

شانزدهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

ایرادات پلیس درباره طرح کاهش آلودگی هوا درست است !

تفکیک وزارت راه و شهرسازی، راه خروج مسکن از بحران است

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران طرح توسعه و عمران شهر زاهدان را ابلاغ کرد

تذکر در خصوص تاخیر در تکمیل شناسنامه‌های باغات

خانه موزه جلال آل احمد و سیمین دانشور خشت طلایی برد / طرح برد – برد شهرداری تبریز در نوسازی بافت فرسوده/ «حیات مدنی در حیاط شهری» برنده جایزه خشت طلایی شد

نیازمند آمار کاربردی هستیم که زمینه‌ساز تصمیم‌سازی باشد / آمار باید به مدیران چشم‌انداز برنامه‌ریزی بدهد / طرح رویش در معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع تهیه شد

مخالف توسعه نامتوازن هستیم/ سامانه املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود

یادبودهای 12 آبان ماه ...

پنت هاوس؛ تعریف، مزایا و معایب