آخرین مطالب

مدیریت شهری

ایرادات پلیس درباره طرح کاهش آلودگی هوا درست است !

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورا با اشاره به نامه پلیس درباره ایرادات مطرح شده به طرح کنترل آلودگی هوا گفت: ما به عنوان اعضای شورا این ایرادات را قبول داریم اما در این زمینه تصمیم‌گیرنده نیستیم این موارد باید در شورای ترافیک بررسی و تصمیم‌گیری شود.

تهران در محاصره دو فرونشست!

تهران در محاصره فرونشست دو دشت ورامین و شهریار-تهران قرار گرفته است. دشت‌هایی که وضعیت آن‌ها به مرحله بحران رسیده و گفته می‌شود چنانچه تدبیری برای آن‌ها اندیشیده نشود، در آینده نه چندان دور تبعات فرونشست آن‌ها دامن پایتخت را خواهد گرفت.

مخالفت عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با طرح فعلی نوسازی شهرک پیکان‌شهر !

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه شورای‌عالی شهرسازی، مجوز ساخت در شهرک پیکان‌شهر ۲۰۰درصد است که مجریان پروژه نوسازی شهرک با آن موافق نیستند و تأکید دارند که این رقم به ۲۸۰درصد برسد که قطعاً این درخواست امکان‌ناپذیر است.

تعلیق احیای نهاد دیده‌بان شهری تهران !

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از استمرار تخلفات شهرسازی در شهر تهران در مغایرت با طرح تفصیلی خبر داد، این در حالی است که با وجود صدور فرمان احیای نهاد دیده‌بان شهری، فعالیت این نهاد برای اعمال نظارت هنوز آغاز نشده است.

دستور العمل اراضی نوسازی تهران تصویب شد!

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: دستورالعمل تدقیق ، شناسایی و بهره‌برداری اراضی ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران به تصویب کمیسیون ماده پنج رسید.

رفع دائمی معضل آبگرفتگی ناشی از بارندگی در تهران با تدوین طرح تفصیلی جامع شهری

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مشکل ایجاد آبگرفتگی ناشی از بارندگی در تهران به عملکرد تمام مدیران شهری ۵۰ سال گذشته تهران برمی‌گردد تاکیدکرد که رفع آن در گروی تدوین طرح تفصیلی جامع شهری بر اساس اصول شهرسازی است.

تخطی دکل‌های مخابراتی از ضوابط شهرسازی!

مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر با بیان اینکه تعداد دکل‌های مخابراتی متخلف در سطح شهر تهران زیاد است، از صدور اخطار برای برچیدن دکل مخابراتی که در مجاورت دو مرکز آموزشی در اکباتان قرار دارد، خبر داد.

چگونه در شرایط بحرانی تاب و تحمل شهر را بالا ببریم؟

ک کارشناس شهرسازی گفت: تاب آوری شهر متناسب با میزان جمعیت آن است بدین معنی که ساختارهای شهر پرجمعیت در حوزه‌های مختلف شهری باید کارآمدتر باشد تا این شهر در شرایط بحرانی تاب و تحمل بیشتری داشته و میزان رضایتمندی شهروندان بالا برود.

تأمین برخی "پارکینگ‌های تعهدی" محال بود

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران از ساخت پارکینگ در سه منطقه تهران خبر داد و گفت: از زمانی که فرآیند "پارکینگ‌های تعهدی" آغاز شد، تعهد دریافت‌شده از مالک برای ایجاد پارکینگ، به آینده موکول شد که در برخی موارد نیز تحقق این امر محال بود.

بازگشت دفاتر خدمات الکترونیک به شهرداری، فاجعه است/ پیشنهاد تعطیلی کامل معاونت‌های شهرسازی مناطق

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران معتقد است؛ یکی از دلایل عدم موفقیت دفاتر خدمات الکترونیک برون‌سپاری نصف و نیمه وظایف معاونت‌های شهرسازی به دفاتر است.

شهر برای حضور مستقل نابینایان مناسب‌سازی شود

یکی از مهمترین اقداماتی که باید برای حضور مستقل نابینایان در جامعه انجام شود، تجهیز چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به سیستم هوشمند صوتی است تا وضعیت را به نابینایان اعلام کند و آنها بتوانند به راحتی از عرض خیابان‌ها عبور کنند.

موافقت شورای عالی شهرسازی و معماری با تبدیل یکی از پادگان های تهران به فضای سبز/همکاری دولت برای اجرای پروژه های تولید برق از پسماند

شهردار تهران از موافقت شورای عالی شهرسازی و معماری با تبدیل ۷۰ درصد از یکی از بزرگ ترین پادگان های تهران به فضای سبز خبر داد.

احتمال مکلف کردن مالکین به تسطیح پیاده‌روها

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: به دنبال راهی هستیم تا مالکین ساختمان‌ها را مکلف به اصلاح پیاده‌روها کنیم تا بدین ترتیب معابر ما تسطیح شود.

آمادگی شهرداری تهران برای نوسازی شهرک پیکان‌شهر براساس ضوابط

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ما آمادگی داریم در ارتباط با نوسازی شهرک پیکان‌شهر با بخش خصوصی و مجریان پروژه همکاری کنیم، اما این همکاری منوط به رعایت ضوابط و مقررات است.

ثبت ۳ زلزله در شرق تهران/هشدار نسبت به وجود دو سد و ۵ گسل فعال!

به گفته مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی امتداد ۵ گسل و وجود دو سد از جمله مواردی است که لزوم توجه جدی به گسل‌های شرق تهران را افزایش می‌دهد و یادآور می‌شود که سیلاب ناشی از تخریب احتمالی سد لار می‌تواند در حرکت به سوی شرق در مسیر دره‌های "لار" و "هراز"، مراکز جمعیتی واقع در امتداد این دره‌ها را دچار آسیب‌دیدگی جدی کند.

شهردار تهران فقط در حوزه شهرسازی تخصص دارد!

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران فقط در حوزه شهرسازی تخصص دارد و در حوزه‌های دیگر ندارد. اگر شهردار متوجه می‌شد درآمد پارک حاشیه‌ای را از دست نمی‌داد.

توضیحاتی درباره‌‌ی مشکل منابعِ آبیِ پارک چیتگر !

محسن هاشمی رفسنجانی در پایان یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات جلسه امروز شورا، گفت: در جلسه امروز موارد مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تذکراتی نیز توسط اعضای شورا در حوزه‌های مختلف مطرح شد. از مهمترین مباحث امروز می‌توان به روز آتش نشان اشاره کرد که تقدیر ویژه‌ای نیز از آتش نشانان انجام شد.

دستورالعمل تاب آوری بیمارستان‌ها با همکاری سازمان مجری تدوین می‌شود/ مدیریت نگهداری مراکز حیاتی در دروس دانشگاهی بیاید

محمد شکرچی زاده با تاکید بر اهمیت مدیریت تعمیر و نگهداری ساختمان‌های مهم به ویژه در شرایط بحران، گفت: دستورالعمل تاب‌آوری بیمارستان ها با همکاری سازمان مجری تدوین می شود.

شکل‌گیری اعتماد اجتماعی در سایه تحقق دیپلماسی شهری

یک کارشناس شهرسازی گفت: آگاهی شهروندان و ذی نفوذان شهر به رفع بهتر مسائل و معضلات شهر کمک می‌کند و راه حل‌های دقیق‌تری را برای رفع معضلات شهری و استفاده بهینه از پتانسیل‌ها، پیش روی مدیریت شهری قرار می‌دهد.

آخرین مطالب

نشست "حفاظت و باززنده‌سازی فضاهای تاریخی شهر تهران"

نشست روز جهانی شهرساز در دانشگاه سوره

تاریخچه جهانی گرامیداشت روز شهرسازی

ضربان نامنظم ورود سرمایه به بازار مسکن !

طراحی باغ کودکان

ارائه تخفیف 50 درصدی خدمات نظام مهندسی در طرح‌های بازآفرینی شهری

برگزاری دومین دوره فستیوال معمار شیراز

انتقال پایتخت از تهران دوباره منتفی شد !

بازآفرینی شهری یا ذبح شهر به دست دلالان

شهر پایدار و ارتقای کیفی سیمای شهرها

داشتن شهر سالم در گرو شهروندان مسئول است

واگذاری 99ساله زمین در طرح ملی مسکن/ اسلامی: به کاسبان زمین نمی‌دهیم

آغاز ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن از 18 آبان / تولید مسکن برای 2 گروه درآمدی کم و متوسط

یادبودهای 17 آبان ماه ...

ملزومات هوشمندسازی شهر چیست؟

ضرورت کنترل و جلوگیری از افزایش جمعیت تهران بر اساس طرح توسعه مجموعه شهری / تقویت کانون‌های اصلی حوزه‌های شهری و شهرهای جدید اولین اقدام مهم برای تمرکززدایی از تهران است

کم‌کاری وزارت راه و شهرسازی در ساخت مسکن!

همدان، کلانشهری استراتژیک در غرب ایران

تصویب دستورالعمل طراحی ساختمان بر اساس کیفیت معماری

یادبودهای 13 آبان ماه ...

شانزدهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

ایرادات پلیس درباره طرح کاهش آلودگی هوا درست است !

تفکیک وزارت راه و شهرسازی، راه خروج مسکن از بحران است

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران طرح توسعه و عمران شهر زاهدان را ابلاغ کرد

تذکر در خصوص تاخیر در تکمیل شناسنامه‌های باغات

خانه موزه جلال آل احمد و سیمین دانشور خشت طلایی برد / طرح برد – برد شهرداری تبریز در نوسازی بافت فرسوده/ «حیات مدنی در حیاط شهری» برنده جایزه خشت طلایی شد

نیازمند آمار کاربردی هستیم که زمینه‌ساز تصمیم‌سازی باشد / آمار باید به مدیران چشم‌انداز برنامه‌ریزی بدهد / طرح رویش در معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع تهیه شد

مخالف توسعه نامتوازن هستیم/ سامانه املاک و اسکان راه‌اندازی می‌شود

یادبودهای 12 آبان ماه ...

پنت هاوس؛ تعریف، مزایا و معایب